Jak się zmotywowaćRozwój osobisty

10 złotych zasad przeciętniaka

Poradników na temat wyniosłego, fajnego i szczęśliwego życia zostało napisane już wystarczająco dużo. Dziś dam wam uniwersalne, genialne rady jak stać się przeciętnym, zgnuśniałym, zarozumiałym, chamskim, wrednym i podejrzliwym polaczkiem. Wciel poniższe zasady w życie, a z pewnością taki się staniesz.

1. Nie prowadź zbyt ambitnego życia. Uczonym, doktorom i profesorom zazwyczaj przewraca się w głowie i nikt ich nie lubi. Lepiej pracować spokojnie, bez stresu za niską, ale bezpieczną stawkę. Po co być kolejnym bezrobotnym magistrem?

2. Plotkuj i obgaduj ludzi, którym się udało osiągnąć w życiu sukces. Nie wierz w brednie na temat osiągania sukcesu; zdecydowana większość bogatych osób to złodzieje, krętacze i w ogóle źli ludzie. Trzymaj się od nich z daleka, bo wejdziesz do jakiejś mafii.

3. Podążaj za radami ekspertów z telewizji, prasy i main stream mediów. Gazeta wyborcza i Fakt Twoim Bogiem, telewizja oknem na świat, main streamowe portale w Internecie źródłem wiedzy. Nie czytaj żadnych książek, od tego są eksperci i uczeni.

4. Inwestuj pieniądze za radą wyborcza.biz i Twojego bankiera. Jeśli bankier mówi: ‘zainwestuj w ten fundusz inwestycyjny’, na bank da się na tym zarobić. Akcje na giełdzie kupuj jedynie za rekomendacjami gazety Parkiet. Ciężko zapracowane pieniądze inwestuj w samochód, bo przecież trzeba się na mieście jakoś pokazać.

5. Za swoją sytuację materialną obwiniaj rząd i prezydenta. To nie Twoja wina, że pracujesz w fabryce po 10h dziennie zarabiając 1800zł. Twój szef to wyzyskiwacz, a fabryka obóz pracy. Nie sprzeciwiaj się takiemu stanowi rzeczy, nie ma sensu i tak nic z tym nie zrobisz. Dociągnij do emerytury ciężko pracując i narzekając na swój los.

6. Pokazuj swoją mądrość polityczną, moralną i religijną podczas dyskusji przy wyskokowych trunkach wyklinając polityków, prezydenta i swojego pracodawcę, krytykując młode pokolenie, wytykając błędy sąsiadom i na koniec kwitując ‘kiedyś to były inne czasy”.

7. Nie ucz się języków obcych, nie rób żadnych dodatkowych kursów, nie rozwijaj się. Doskonalenie zawodowe przeznaczone jest dla uczonych, a Ty przecież nim nie chcesz być. Pracuj tam gdzie pracowałeś, a resztę czasu przeznaczaj na rozrywkę. W życiu trzeba się przecież bawić.

8. Będąc młodym słuchaj się rad swoich rodziców, wujka Stasia, księdza i nauczycieli. Oni wiedzą wszystko najlepiej, pod warunkiem, że do niczego w życiu nie doszli. Nawet nie waż się podważać ich rad! Jeśli masz w rodzinie kogoś bogatego, nie utrzymuj z nim kontaktów. Wystrzegaj się rad ludzi sukcesu, bo to krętacze.

9. Po ślubie możesz stać się leniwy i nie okazywać swojej żonie tyle miłości ile okazywałeś wcześniej ( jeśli w ogóle to robiłeś). Ślub to ślub, jak już jest Twoją żoną to Ci nie ucieknie.

10. Nie bądź miły dla ludzi. Miej przekonanie, że każdy chce Ci wbić nóż w plecy i okraść z kasy – przecież taki zły jest świat. Ludzie mili, otwarci i energiczni z pewnością chcą Ci coś sprzedać albo są naćpani. Nie ufaj nikomu, bo jeszcze komuś powiesz za dużo i zajmie się Tobą włoska mafia.

Daj lajka!