210.000.000 złotych do wzięcia.

Niech zgadnę – w momencie kiedy przeczytałeś ten tytuł chciałeś czym prędzej zamknąć to okno, ponieważ byłeś święcie przekonany, że to kolejny głupi sposób na oszukiwanie kasyna, czy fikcyjny wpis zarabianiu w Internecie.

Nie. Właśnie, że nie. Dzisiejszy wpis jest poparty badaniami, które przeprowadziło kilku młodych Polaków. O czym mówię? O prawdziwych pieniądzach, które… leżą na ulicy.

Zastanawiałeś się może kiedyś ile 1, 2, czy 5groszówek leży gdzieś na polskich ulicach? Zapewne sam kiedyś upuściłeś taką monetę i nie chciało Ci się po nią schylać – bo po co? Przecież symboliczny grosik nie ma żadnej wartości. A co powiesz na 10 groszy? 20 groszy? 50? 200? 1000? Ten wpis oczywiście nie będzie w żadnym wypadku skłaniał Cię do zbierania jednogroszówek z chodnika, jednak chciałbym Ci coś zobrazować.

Podejrzewam, że niejednokrotnie natknąłeś się na powiedzenie, że pieniądze leżą na ziemi i wystarczy je podnieść. Poniekąd jest to prawda o czym świadczą poniższe badania:

Jako zasadę przyjęto, że podniesiony z ulicy zostanie każdy pieniądz, niezależnie od wartości i narodowości. W pierwszym roku zebrano równo 80 zł, a w drugim roku 61,16 zł. Łącznie daje to kwotę 141,16 zł. Średnia roczna to 70,58 zł.

Gdyby przyjąć, że z 38,167 tys. Polaków (dane GUS na koniec grudnia 2009 roku), po pieniądze leżące na ulicy schyla się tylko trzy miliony osób (8 procent populacji), a wartość znaleziska rocznie wynosi 70 złotych, to daje to kwotę 210 mln złotych poza jakąkolwiek kontrolą. W ciągu pięciu lat jest to 1,1 mld złotych nierejestrowanego pieniądza.”

To wręcz niewyobrażalne, że taka suma pieniędzy leży gdzieś na chodniku – być może tuż przy Twoim domu.

Dlaczego postanowiłem pisać o wyrzuconych jednogroszówkach? Z tego względu, iż jest to idealne potwierdzenie znanego Ci powiedzenia – pieniądze leżą na ziemi – wystarczy się po nie schylić. Nie masz pomysłu na biznes? Nie masz koncepcji w jaki sposób można zarobić pieniądze? Zacznij zbierać jednogroszówki, gwarantuję Ci, że znajdziesz ich mnóstwo.

Daj lajka!