3 największe błędy popełniane przy podejmowaniu nowego wyzwania oraz jak sobie z nimi radzić

Bardzo dużo ludzi cierpi na syndrom słomianego zapału, który jakiś czas temu był opisywany na blogu. Z racji tego, iż wiosna zawitała do naszego pięknego kraju nad Wisłą, wielu ludzi budzi się z zimowego letargu z głową pełną pomysłów jak i większą dozą chęci na zrobienie czegokolwiek. To właśnie teraz wielu z Was będzie planowało genialne strategie dotyczące własnej sylwetki czy poprawienia swoich kontaktów z innymi ludźmi. Niestety, z rozmów z dużą ilością ludzi wynika, iż bardzo mały odsetek ludzi osiąga tak naprawdę to o czym marzy. Co jest tego przyczyną?

3 największe błędy przy podejmowaniu nowego wyzwania:

  1. Emocjonalna motywacja, czyli WOW, mogę wszystko!
    Czy skądś znasz wspaniałe slogany marketingowe pod tytułem “Z naszą dietą schudniesz 10 kilo w 2 miesiące! 99% skuteczności! “Nasza firma uczyni Cię miliarderem!” “Wspaniały pomysł na biznes, pieniądze zarabiają się same!” “Nasz ebook sprawi, że kobiety same będą prosić Cię o numer telefonu!” ? Takie właśnie oto przekazy reklamowe skutecznie działają na ludzi, ponieważ działają na nasze emocje. Emocje mają to do siebie, że mają OGROMNY wpływ na naszą motywację jak i stan ogólnego samopoczucia.Teraz pewnie wiele osób się zdziwi, że to powiem ale……chciałbym, żebyś tego unikał/-a. Chciałbym, żebyś unikał efektu wielkiego WOW!! To zadziała! Moje życie się odmieni! W końcu przestanę jeździć 15 letnim Golfem i kupię sobie Mercedesa! Wielokrotnie to przerabiałem na własnej skórze i zauważyłem, że ilekroć euforyzowałem się na myśl o nowym przedsięwzięciu o tyle za kilka dni, kiedy moje emocje się uregulowały myśl o wspaniałym biznesie odchodziła w zapomnienie. Jeżeli byłeś/byłaś na jakimś szkoleniu z rozwoju osobistego lub motywacji z pewnością czułeś/-aś przypływ endorfin. W końcu wszystko zaczęło Ci się wydawać niesłychanie proste, osiągalne, mierzalne, namacalne. Za pomocą kilku godzin warsztatów stałes/-aś się maszynką do realizacji celów i nigdy więcej motywacja nie będzie Ci potrzebna.Czyżby?Zarówno z własnego doświadczenia jak i innych, wynika, że ’emocjonalna motywacja’ czyli uczucie: “Jestem Bogiem, mogę wszystko” znika równie szybko jak przyszło.

Uzyskaj dostęp do pełnej wersji artykułu, klikając w przycisk “Pay with a Tweet”. Zostaniesz przeniesiony do strony, gdzie za pomocą kilku kliknięć udostępnisz wpis na Facebooku a w zamian za to, otrzymasz dostęp do całego artykułu.

[iframe src=”http://www.paywithatweet.com/dlbutton03.php?id=1f34f51b5b8070a857c90c37868de388″ name=”paytweet_button3″ width = “292px” height = “48px” scrolling=”No” frameborder=”no” id=”paytweet_button3″]

Daj lajka!