5 pomysłów na wykorzystanie wiosennej pogody

Nareszcie do naszego kraju nadeszła upragniona wiosna! Promienie marcowego słońca sprawiają, że na ustach większości ludzi pojawia się uśmiech. Na Twoich też?

Pogoda na zewnątrz wbrew pozorom dosyć silnie wpływa na naszą motywację. Sceptycy zaraz zaczną krytykować, że pora roku nie ma żadnego wpływu na nasze chęci do działania, ale sami doskonale wiemy jak to jest. Kiedy dzwoni budzik, a my widzimy, że za oknem jest rewelacyjna pogoda, aż chce się żyć. Nic dziwnego, wszystkie organizmy żywe potrzebują słońca do prawidłowego funkcjonowania.

Podsuwam wam dzisiaj 5 pomysłów, które możesz od razu wcielić w życie i wykorzystać w 100% ten piękny czas jakim jest wiosna.

1. Ogranicz czas spędzany przed komputerem/telewizorem.
Okej, rozumiem. W zimę być może większość czasu spędzałeś przed komputerem, ponieważ nie chciało Ci się ruszać czterech liter z domu.  Dosyć tych wymówek. Przyszła wiosna, za oknem z dnia na dzień robi się coraz ładniej. Dlaczego miałbyś marnować czas siedząc w domu? Proponuję Ci ograniczenie spędzanego czasu przed komputerem do absolutnego minimum. Jeśli w pracy również używasz komputera, po pracy powinieneś odpoczywać aktywniej, niż spędzać kolejne godziny przez ekranem komputera, czy telewizora.

2. Weź książkę i poczytaj ją na dworze.
Jeśli lubisz czytać, weź książkę i wyjdź na dwór. Usiądź na ławce i poddaj się lekturze przy wiosennych promieniach słońca. Doceń to, że jest piękna pogoda i korzystaj z dobrodziejstw jakie niesie za sobą wiosenne słońce.

3. Zacznij uprawiać jakiś sport.
Jeśli już ograniczysz czas spędzany przed komputerem, powinieneś tę lukę czasową jakoś wypełnić. Na początek podejmij się czegoś prostego: bieganie czy jazda na rowerze. Korzystaj z tego, że jest piękna pogoda. Poczujesz się zdecydowanie lepiej, Twoja kondycja się poprawi, będziesz bardziej zadowolony z siebie. Delektuj się. Pomyśl sobie, że nie każdy może biegać czy jeździć na rowerze. Ty możesz. Zrób to.

4. Spaceruj.
Powiedzmy, że należysz do ludzi leniwych. Ok, nie chce Ci się biegać rano, ani też po pracy/szkole. Dla ludzi wybitnie niechętnych do podejmowania wzmożonej aktywności fizycznej proponuję wersję light, czyli po prostu spacer. Zamiast “przeklikać” kolejną godzinę bez celu w Internecie, może warto przejść się do pobliskiego parku i się wyciszyć? Cisza sprzyja myśleniu i refleksji, dzięki czemu pewne sprawy łatwiej jest sobie po prostu poukładać. Dlaczego masz z kimś pisać poprzez komunikator internetowy, jeśli możesz się spotkać? Zaproponuj swojej koleżance czy koledze, żeby po prostu się przejść, ruszyć się z domu – cokolwiek.

5. Nie jedź autobusem, przejdź się.
Najprostsza forma korzystania z dobrodziejstw wiosny. Jeżeli nie zależy Ci aż tak bardzo na czasie, wysiądź 1 czy 2 przystanki przed przystankiem docelowym i się po prostu przejdź. Pracując umysłowo, powinieneś wypoczywać fizycznie, żeby rozładować stresy minionego dnia. Kilkunastominutowy spacer to same korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Pomyśl o tym.

Powyższe punkty to tylko jedne z najprostszych idei jakie możesz wcielać w życie. Z pewnością znajdą się wśród was osoby, które mają takich pomysłów dziesiątki. Jeśli jesteś taką osobą – podziel się z innymi w sekcji komentarzy. 🙂

Daj lajka!