Ciesz się życiem!

11 listopada 2010 godz 23:10.. Ten czas w tym miejscu jest wyjątkowy i już nigdy nie będzie takiego momentu jaki jest teraz.

Wielu ludzi, którzy popadli w rutynę życia codziennego nie potrafi docenić, że każdy ich dzień jest wyjątkowy. Każdy kilometr przejechanej drogi do pracy, każda osoba spotkana w danym dniu – to wszystko jest jedyne i nie powtarzalne. Zapytasz, jak coś co robię codziennie może być wyjątkowe? Może. Kwestia tego, czy Ty chcesz, aby każdy swój dzień na tej ziemi uczynić wyjątkowym. Na prawdę tego chcesz?

Za każdym razem, kiedy uświadomię sobie, że każdy z nas musi kiedyś umrzeć doceniam fenomen życia. Rodzisz się, dojrzewasz, przeżywasz swoje życie tak jak Ty tego chcesz i jedynie do Ciebie należy decyzja czy zostaniesz zapamiętany jako wspaniały człowiek czy fałszywy skurwysyn. Taka jest prawda. Nie społeczeństwo, nie ustrój, nie otoczenie, lecz Ty sam decydujesz o Twoim życiu.

Lubię z ludźmi rozmawiać o tym czy wierzą w przeznaczenie. Ja nie wierzę. Wierzę, że życie to dziesiątki, setki, jak nie tysiące wyborów – jedne większe, drugie mniejsze, niektóre dokonywane pod wpływem chwili, inne po głębszych przemyśleniach. Pomyśl, gdybyś urodził się w innym miejscu, poszedł do innej szkoły, poznał nowych ludzi – byłbyś zupełnie innym człowiekiem. Fenomenalnym zobrazowaniem mojej myśli jest główne przesłanie filmu “Efekt motyla” – ” Trzepot skrzydełek motyla w Europie, może wywołać tornado w Azji za tydzień.”

Gdybym popadł w skrajność tej maksymy, próbowałbym jak szachista przewidzieć jak najwięcej kroków naprzód. Jasne, nie ma nic złego w planowaniu, dokonywaniu wyboru po głębszym przemyśleniu, jednak zastanów się, czy w takich momentach choć na trochę nie zatracasz sam siebie?

Opieszałość, niezdecydowanie, gnuśność… Trzeba by było nie być człowiekiem, żeby słowa te były nam obce. Każdy chce dla siebie jak najlepiej, próbuje dokonać najlepszego wyboru, czekać na najlepszy moment w życiu, wybrać najlepszą osobę jako partnera, ale tak naprawdę idealny moment ani osoba nie nadejdzie. Ideały się tworzy a nie znajduje. Wiesz kiedy jest najlepszy moment na zrobienie czegoś w Twoim życiu? Teraz. Dokładnie teraz, kiedy czytasz ten artykuł! Sam po sobie widzę, że przez opieszałość straciłem mnóstwo swojego czasu. Argumenty za i przeciw.. Wieczne odkładanie decyzji na później, znasz to prawda?

Wiesz co Ci powiem? Choćbyś zastanawiał się całe życie, nigdy nie podejmiesz najlepszej decyzji. Zawsze będziesz czegoś żałował. W większości przypadków powiesz, ‘a gdybym tak…’. To normalne.

Najsmutniejsze jest to, że poprzez wieczne rozmyślanie, dialog wewnętrzny nie doceniamy to co jest tak na prawdę… piękne. Nie doceniamy swojego życia, swojej rodziny, swojego potencjału, swojego zdrowia, pięknego dnia. Nasze myślenie zmienia się na wyszukiwanie tego co złe, a nie tego co dobre. Warto to zmienić.

Wyjdź, poczuj jak świetne jest powietrze na dworzu. Wieczorem posłuchaj ciszy, popatrz na gwiazdy, podziękuj, że jest Ci dane żyć na tej planecie i doceń to! Idź na spacer i z radością małego dziecka ciesz się każdą chwilą, która jest Ci dana na tej planecie.. Czerp z życia przyjemność, bo jest krótkie.

To, co dzieje się dziś, wczoraj było planem, dziś – teraźniejszością, jutro – historią…

Daj lajka!