Drugie urodziny bloga. Kilka nowości, ważne zmiany

urodziny bloga

Październik to miesiąc w którym blog obchodzi swoje urodziny. W tym roku to już drugie z rzędu, a wraz z nimi pragnę wam zakomunikować kilka zmian. Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia kiedy minęły te dwa lata, ponieważ swój pierwszy artykuł napisany na tym blogu pamiętam jak dziś. Na samą myśl o pierwszym komentarzu i like’u na facebooku kręci mi się łezka w oku. 🙂

Blog to działalność non-profit

Rozwój Internetu przyczynił się do zwiększonej ilości blogów, co z kolei przełożyło się na fakt, iż młode osoby zdecydowanie chętniej czytają treści pisane przez blogerów niż publikowane przez tradycyjne czasopisma. Sam jestem zwolennikiem śledzenia portali internetowych oraz blogów, ponieważ poza faktem ochrony środowiska, treści w Internecie są publikowane o wiele wiele szybciej.

Każdy bloger dochodzi do takiego momentu kiedy w jego głowie zaczyna pojawiać się pytanie, czy powinien już na swojej działalności jakoś zarabiać. Na samą myśl o zarabianiu, zazwyczaj czytelnicy wieszają na autorze psy, bo jak to w dobie wolnego, darmowego Internetu zarabiać na czymś takim jak blog internetowy? Niestety, niewielu użytkowników zdaje sobie sprawę, jak czasochłonne i niekiedy męczące potrafi być stałe redagowanie bloga. Do tego dochodzą koszty utrzymania serwera, odnowienie domeny, co również kosztuje kilkaset złotych w skali roku.

Do niedawna byłem święcie przekonany, iż na moim blogu prędzej zacznę poruszać tematy polityczne niż umieszczę reklamę, ale moje zdanie w tej kwestii uległo zmianie. Pomimo tego, że pisanie jest dla mnie ogromną przyjemnością to koszty prowadzenia bloga i narastające potrzeby finansowe zmuszają mnie do przyjęcia reklam.

Jeżeli chciałbyś w jakiś sposób zareklamować się u mnie na blogu lub też posiadasz jakąś inną ciekawą ofertę współpracy, jestem otwarty na wszelkie propozycje.

To w zasadzie na tyle jeśli chodzi o najważniejsze zmiany. W kwestii planów co do następnego roku działalności, na pewno zwiększę swoją aktywność na YT i planuję na 2013 wydanie swojej pierwszej książki. 🙂

Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy stale śledzą mojego bloga. Jesteście dla mnie bardzo ważni, każdy wasz komentarz, mail, uwaga, krytyka, ciepłe słowa podziękowania są dla mnie paliwem napędowym, dzięki któremu piszę kolejną notkę. 

Dziękuję!

Daj lajka!