Dzień w którym wyginęli prawdziwi mężczyźni

Późne lata 90′ XXI wieku. Przez ostatnie kilka dekad świat ogarnęła fala eskalacji wszelkiego rodzaju tolerancji. Dla wyznania, dla preferencji seksualnej, poglądów. Świat ogarnęła mania ideologii “Gender”, która sugeruje, aby nie wychowywać dziecka w stereotypowy sposób dla danej płci. Dziewczynki bawią się samochodami, malując karoserię tuszem do rzęs, a chłopcy bawią się lalkami jeżdżąc nimi jak sportowymi autami.

Różnice pomiędzy płciami zatarły się do tego stopnia, że odgadnięcie płci przeciętnej osoby na ulicy stanowi nie lada wyzwanie. W sklepach z ubraniami zniknęły napisy z określeniem działu męskiego oraz damskiego. W końcówce XXI wieku każdy ubiera się jak chce. Faceci chodzą w szpilkach, kobiety w pantoflach. Wolność! Równość! Tolerancja! -głoszą media głównego nurtu.

Czy taka wizja wydaje się realna? Nie wiem. Wiem tylko, że pewnego dnia nadejdzie dzień, w którym wyginą prawdziwi mężczyźni. Faceci, którzy są silni i sprawni fizycznie, mają twardą osobowość, są pewni siebie, potrafią wyciągnąć rękę i wziąć to co do nich należy. Społeczeństwo zaleje fala osobników płci męskiej o niskim poziomie testosteronu, bardziej przypominających niewinnych chłopców niż facetów. Nie będzie komu wnieść mebli na 4 piętro do mieszkania, bo siła fizyczna przestanie być trendy. Aby wcisnąć obcisłe rurki super-slim-fit, trzeba pozbawić się mięśni a co za tym idzie siły fizycznej.  Zresztą, po co komu sprawność fizyczna siedząc po 12h godzin przy komputerze? Wrzuć kolejne zdjęcie z Instagramu i pokaż światu nową grzywkę! Przystojny zmieni się na ładny. Męski na słodki. Słodki do tego stopnia, że zemdli wszystkie kobiety.

Kobiety w utęsknieniu za prawdziwym samcem alfa, same zaczną się takie stawać. Zimne, twarde, niezależne, pełne brawury i testosteronu. Będą szukać mocnych wrażeń i całkowitego poczucia bezpieczeństwa w sobie samych, bo przecież na samców XXI wieku nie ma co liczyć. Będą mieć dużo facetów-przyjaciół wymieniając się tuszami do rzęs i kolorem torebek, bo przecież wrażliwe, delikatne, romantyczne, zniewieściałe męskie dusze zaczną same się zastanawiać czy to co mają między nogami nie jest dziełem przypadku.

Rośnie nam pokolenie życiowych pierdół. Nie oszukujmy się. To co potrafił zrobić bez problemu Twój ojciec dla Ciebie dziś jest szczytem osiągnięć. Naprawa samochodu? Wymiana uszczelki w kranie? Majsterkowanie w garażu? Po co, przecież przy tym można się ubrudzić, lepiej oglądać koty w internecie. Poradniki w stylu: “Jak poderwać dziewczynę” biją rekordy popularności, bo biedni zakompleksieni faceci przestają być sobą i próbują się maksymalnie dopasować do oczekiwań dziewczyn, kiedy one chcą silnego, zdecydowanego samca, który będzie miał za przeproszeniem w dupie to co ktokolwiek sobie o nich pomyśli.

Facet z wizją, przysłowiowymi jajami, pomysłem na życie, instynktem pozwalającym odnaleźć mu się w każdej sytuacji. Zdolnością obrony, gdy zachodzi taka sytuacja? Przemoc? Jaka przemoc.. Brzydzę się przemocą! Niestety, ale w życiu przychodzi taki moment, kiedy trzeba komuś po prostu dać w mordę. Nie obronisz swojej kobiety? Dziecka? Będziesz negocjował ze złodziejem, który ukradnie torebkę Twojej dziewczynie?

To na ile wartościowy czuję się w oczach innych wyznacza liczba lajków pod ostatnim zdjęciem. Jak to? Nikt nie lubi mojej nowej fryzury? Smuteczek, rozpacz, depresja, usunięcie konta na fejsie, cyfrowe samobójstwo.

Miejmy nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie. Miejmy nadzieję, że ludzie nauczą się słuchać wewnętrznego głosu swego serca, czując się wartościowi takimi jakimi są bez odczuwania potrzeby zyskania walidacji z zewnątrz. Miejmy nadzieję, że ludzie będą mieć poczucie własnej tożsamości pod kątem płci, kultury i przekonań. Miejmy nadzieję, że słowo takie jak honor nie zniknie ze słownika wyrazów języka polskiego a pod pojęciem “prawdziwy facet” nie zobaczymy zdjęcia Justina Biebera.

Daj lajka!