Pomysł na studia oraz konkurs

Połowa sierpnia już za pasem, a studenci odliczają dni do sesji poprawkowej. Dla tych nieco młodszych – matura już dawno się skończyła i nieubłaganie zbliża się rok akademicki. Wybór odpowiedniego dla siebie kierunku studiów jest trudnym wyborem, stąd też nic dziwnego, iż wiele osób nie może się zdecydować co chce studiować.

Nieukierunkowanie i brak pomysłu na własną przyszłość obrazuje nam wyszukiwarka Google, gdzie widać większą ilość zapytań pod frazą ‘jakie studia’ . Największą popularnością fraza ta cieszy się przede wszystkim w okolicach czerwca i września. Można przypuszczać, iż do wrześniowych internautów należą osoby, które są nieukierunkowane i wybór studiów odkładają na ostatnią chwilę.

Wyboru studiów nie warto odkładać na ostatnią chwilę, ponieważ:

1. Im dłużej zwlekasz z wyborem kierunku, tym większe prawdopodobieństwo, że nie będzie już dla Ciebie miejsca.

2. Jeżeli planujesz studia na prywatnej uczelni, masz szanse na niższe czesne, bądź też brak wpisowego ze względu na zapisanie się na kierunek odpowiednio wcześnie.

3. Im dłużej zwlekasz z wyborem kierunku, tym bardziej naciskają na Ciebie rodzice czy bliscy. Im bardziej ktoś wywiera na Ciebie presję, tym większy odczuwasz dyskomfort, który może przerodzić się w frustrację. Będąc sfrustrowanym, możesz dokonać wyboru, którego będziesz żałować. Lepiej wybierz na spokojnie, bez stresu, odpowiednio wcześniej.

Dla osób, które zainteresowane są gastronomią i hotelarstwem, zaprzyjaźniona uczelnia – Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu przygotowała ciekawe kierunki, dzięki którym studia nie będą zwykłymi studiami, ale staną się szansą na zagraniczne praktyki, zdobyciem ciekawego doświadczenia zawodowego czy okazją do zarobienia pieniędzy. Więcej informacji na temat oferty możecie znaleźć TUTAJ.

Dla tych co lubią drinki i sami chcieliby kiedyś stanąć po drugiej stronie baru, uczelnia przygotowała ciekawy konkurs, gdzie główną nagrodą jest kurs barmański. Więcej informacji znajdziecie na kanale Facebook’a uczelni – klikając TUTAJ 🙂

Daj lajka!