Poznaj 5 największych motywatorów.

Motywacja.. Delikatna siła, która czasem wręcz na ironię ucieka właśnie w chwilach, kiedy najbardziej jej potrzebujemy. Szczególnie podczas tych mniej entuzjastycznych dni, kiedy za oknem zimno i deszczowo. Przed Tobą dużo pracy, a czasu coraz mniej. Nie trudno w takich momentach o frustrację i chwilę załamania.

Zastanawiając się nad problemem motywacji, postanowiłem przybliżyć wam 5 rzeczy, które motywują mnie najbardziej. W momencie kiedy w umiejętny sposób uargumentujesz swoje postanowienie, z pewnością zmotywujesz się do pracy.

1. Pieniądze.

Jeden z największych motywatorów, jeśli nie największy.

Ludzie są w stanie pracować całe życie w miejscu, którego nie lubią tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Ciągły stres, często zostawanie po godzinach w pracy, niezbyt przyjazne relacje z szefem – nawet takie czynniki nie są w stanie zniechęcić pracownika, jeśli dostaje regularne, w pełni satysfakcjonujące wynagrodzenie. Mało tego, znalazł się odsetek ludzi, którzy w pogoni za lepszą jakością życia wyjechali za grani

cę by zarabiać więcej pieniędzy, zostawiając przy tym wszystko.. Rodzina, znajomi, swój kraj. Wyobrażasz to sobie? Ja nie. Niestety, dla niektórych to konieczność.
To, że pieniądze motywują nie powinno nikogo dziwić. Pieniądze dają to poczucie bezpieczeństwa, do którego tak bardzo dążymy. Pieniądze dają Ci wolność.

Jak zmotywować się pod kątem pieniędzy?
Spróbuj sobie wyobrazić co kupisz za następną wypłatę. Nie wizualizuj kwoty jaką zarobisz, tylko to co jesteś w stanie za te pieniądze kupić, ponieważ liczby nie każdego są w stanie zmotywować.

2. Miłość.

Nieważne czy jesteś kobietą czy mężczyzną – to dotyczy wszystkich z nas. Mężczyźni przez całe życie dążą za lepszą pracą, lepszym samochodem, większym mieszkaniem aby pokazać kobiecie, że są w stanie zapewnić bezpieczeństwo. To właśnie o miłości powstaje najwięcej piosenek oraz wierszy. Wszystko w imię jednego celu – zaskarbić sobie względy upragnionej kobiety. Nie ważne, że być może będzie wiązało się to z tym, że będziesz musiał dać z siebie 120%. Niektórych działań nie da się wytłumaczyć logicznie.. Zresztą co tu dużo tłumaczyć.. Jeśli kiedykolwiek byłeś zakochany lub zauroczony, doskonale wiesz o czym mówię. Uczucie miłości niejednokrotnie posuwa nas do niezwykłej kreatywności. Swoją drogą, wymyśliłbyś lepszy prezent na urodziny dla swojej dziewczyny?

[Link]

A miłość rodzica do dziecka? Zapewne nie jesteś sobie w stanie wyobrazić, ile potrzeba czasu i energii, żeby wychować dziecko. Już zapomniałeś, że to właśnie Twoja mama opiekowała się Tobą przez te wszystkie lata, dopóki się nie usamodzielniłeś. To miłość bezwarunkowa. Świetnym zobrazowaniem mojego przesłania będzie poniższy demotywator.

Jeśli jesteś facetem pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, że kobieta szykuje się przed wyjściem na randkę ok. 2h. Wiesz dlaczego? Chce Ci się podobać. Chce abyś ją zauważył i docenił to ile czasu i wysiłku włożyła w swój wygląd. Ona robi to dokładnie dla Ciebie. Martwi się kiedy wracasz później z pracy, dzwoni do Ciebie aby zapytać kiedy będziesz abyś zjadł ciepły obiad. Myśli o Tobie, kiedy nie odpisujesz dłużej na sms’a. Do takich poczynań nie potrzeba motywacji, kiedy kogoś się naprawdę kocha.

Jak zmotywować się pod kątem miłości?
Tutaj nie ma co się rozpisywać. Zrób coś po prostu dla ważnej Ci osoby i spraw by poczuła się lepiej.

3. Strach.

Negatywna emocja, jednak niezwykle skuteczna. Strach towarzyszy nam przez całe życie począwszy od pierwszych dni naszego życia, kiedy krok po kroku poznawaliśmy świat. Pamiętasz to uczucie, kiedy bałeś się przynieść złą ocenę ze sprawdzianu, ponieważ Twoi rodzice mogli wyciągnąć z tego konsekwencje? Kiedy w grę wchodziło brak kieszonkowego przez następny miesiąc po przyniesieniu negatywnej oceny z ważnego sprawdzianu, motywacja do nauki pojawiała się momentalnie. Uczucie strachu jest silnie związane z brakiem bezpieczeństwa. Człowiek zrobi wszystko, żeby mieć poczucie bezpieczeństwa, dlatego strach jest tak silnym motywatorem.

Jeśli pracujesz, sam doskonale wiesz, jak to jest kiedy szef daje Ci aluzje, że nie jest zadowolony z Twojej pracy. Tak bardzo starałeś się o tą posadę i masz świadomość tego, że na Twoją posadę jest wielu chętnych. Mając w myślach to, że możesz stracić swoją posadę, zrobisz wszystko, żeby tego uniknąć i zaczniesz pracować o wiele lepiej.

Jak zmotywować się w oparciu o strach?
Jeśli żaden motywator nie działa na Ciebie wystarczająco dobrze, zmotywuj się za pomocą strachu. Wyobraź sobie, co się może strać jeśli nie zrobisz tego, co masz zrobić. Często wizualizowanie czarnego scenariusza popycha ludzi do działania.

4. Inspiracja, ambicja, wizja.

Cały świat się rozwija. Rozwijają go ludzie, którzy mają wizje, pomysły oraz niegasnący poziom motywacji. Wszyscy artyści, wynalazcy, kompozytorzy, mędrcy – oto twórcy świata, którego dziś widzisz. Przenieś się myślami na chwilę o 100 lat w przeszłość. Nie jeździłbyś samochodem, nie posiadałbyś telefonu komórkowego, laptopa ani internetu. Tak, to wręcz nie do pomyślenia, że przez tak krótki okres może zmienić się tak wiele, jednak taka refleksja uświadamia nam jak bardzo inspiracja innych ludzi posuwa świat do przodu. Tworzenie czegoś nowego to tworzenie nowej wartości tego świata. Każda piosenka, wiersz, książka.. Każdy twór ma początek w umyśle jego twórcy. Bez inspiracji i wizji nie powstało by dosłownie nic. Masz pomysł na ulepszenie tego świata? Zrób to i pokaż światu!

W jaki sposób zmotywować się poprzez inspirację?
Czy jest coś co uważasz, że można by było poprawić, zrobić lepiej? Nie wahaj się nawet przez chwilę – tak jak w reklamie Nike : “Just do it!

5. Desperacja.


Jim Rohn powiedział kiedyś ” Ludzie generalnie zmieniają się z dwóch powodów: inspiracji i desperacji. Jest w tym sporo prawdy. Bardzo często zdarza się tak, że osoba musi dotknąć dna, aby się od niego odbić i zmienić swoje życie. Osoby otyłe, które zrzuciły 30kg wagi, osoby wyrzucone z pracy, które założyły własny biznes – takich osób jest dziesiątki. Jeśli kiedykolwiek w szkole byłeś zagrożony, sam wiesz, że motywacja do nauki pojawia się od razu, kiedy przed oczami stoi Ci wizja powtarzania tego samego roku. Nigdy nie życzę Ci abyś kiedykolwiek musiał zmieniać się pod wpływem desperacji. Życzę Ci z całego serca, abyś nigdy nie musiał dotknąć dna, żeby zrozumieć, że zmiana to konieczność.

Jak zapobiec powstaniu desperacji?
Zapobiec można poprzez sukcesywne działanie, nie odkładanie niczego na później. Wystrzegaj się lekceważenia problemów, ponieważ takie małe potknięcia mogą Ci zaszkodzić.

Bądź dzielny i codziennie posuwaj sprawy do przodu.

Wierzę, że Ci się uda. 🙂

Do zobaczenia na szczycie!

PS. Wesołych Świąt 🙂

Daj lajka!