Uwaga! Nie każdy osiągnie sukces!

Kiedyś widziałem taki śmieszny filmik na YT, gdzie w Anglii uczono człowieka rasy czarnej wymawiać polskie, jakże ambitne, krótkie zdanie – “zapi***lać trzeba”. Im dłużej żyję na tym świecie tym bardziej zdaję sobie sprawę, że niestety, jeśli chcesz cokolwiek wartościowego osiągnąć, musisz włożyć w to dużo pracy.

Dokładnie tak działa ten mechanizm. Jeżeli chcesz coś od życia dostać, musisz dać coś z siebie. To tak jak proces kupowania. W zamian za określone dobro lub usługę płacisz stosowną cenę. Proste, jednak nie wszyscy to rozumieją.

Tak na dobrą sprawę to:

Można napisać wiele artykułów o zarabianiu pieniędzy.. Ale czy Ci co je piszą naprawdę zarabiają?
Można mówić godzinami o podrywaniu kobiet, ale czy wszyscy Ci autorzy podrywają atrakcyjne kobiety?

Zauważyłem, że jeśli chodzi o tematykę sukcesu cały czas działa fajny schemat, gdzie, zamiast dać rozwiązanie na problemy, udajmy, że ich po prostu nie ma! Zarabianie pieniędzy jest proste, poznawanie nowych kobiet jest proste, łatwo jest mieć ciekawy lifestyle etc. Takie frazy skutecznie motywują, bo skoro to jest takie proste to dlaczego miałbyś tego nie osiągnąć? Ok, fajnie, to co dla jednego jest podłogą dla mnie może być sufitem.

Problemy były, są i będą. Wmawianie sobie, że problemu nie ma jest oszukiwaniem samego siebie. Lepiej uzmysłowić sobie z czym ma się problem i pracować nad tym. To daje o wiele lepsze efekty. Bądź najsurowszym krytykiem dla samego siebie, a zajdziesz naprawdę daleko.

Spójrzmy na branżę sprzedażową. Jest nieziemsko dochodowym biznesem, gdzie można zarabiać naprawdę fajne pieniądze, ale czy jest ona łatwa?

To zależy.

Dla jednego będzie to bajeczne proste, bo będzie traktował cały proces jak zabawę, nie będzie zbyt zdesperowany i dzięki temu zarobi dużo, inny zaś po prostu się w tym nie odnajdzie i nie zarobi nic.

Jaki jest najlepszy sposób żeby się przekonać?

SPRÓBOWAĆ! Nie ma innej możliwości. Szkoda tylko, że większość osób twierdzi, że w danej branży by się bez problemu odnalazło nie próbując ani razu. Fajne teoretyzowanie, które tak na prawdę można wsadzić między bajki.

Jak możesz ocenić, że skakanie ze spadochronem jest beznadziejne, skoro nigdy nie skakałeś? W takiej właśnie chwili halucynujesz, tworzysz przypuszczenia, których tak naprawdę nie ma. Owszem, być może skakanie z wysokości 4000m jest dla Ciebie nieatrakcyjne, ale jeśli czegoś nie spróbowałeś nie wypowiadaj się na ten temat.

Identycznie z formą zarabiania. Z góry wiesz, że prowadzić biznes jest niezwykle ciężko skoro od 30 lat harujesz na etacie? Skąd możesz wiedzieć, że jest ciężko? Przeczytałeś o tym w gazecie? To nie są fakty. To opinia. Bazując na opiniach nie wróżę Ci świetlanej przyszłości. Faktem jest, że trzeba płacić podatki, a nie to, że coś jest ciężkie. Być może to co Ty nazywasz mianem “ciężkiego” ktoś określa mianem “wyzwania”. Skąd wiesz, że ktoś kto ma przedsiębiorcze usposobienie nie lubi ryzykować? Poszerz swoje horyzonty myślowe i zaakceptuj to że ktoś może myśleć inaczej niż Ty.

Być może mój wpis wielu osobom się nie spodoba, bo nie daje złudnych nadziei, że każdy osiągnie sukces, że nie wszyscy będą jeździć S’klasą i mieć modelki przy swoim boku.
Nie. Nie wszyscy.

Każdy ma szansę na sukces, jednak nie wszyscy go osiągną.

Dam Ci jedną uniwersalną radę.
Bądź silny i działaj.

Daj lajka!