Wdzięczność, czyli jeden z zapomnianych składników sukcesu.

Artykułów, książek czy publikacji na temat rozwoju osobistego oraz tematyki sukcesu napisano już setki, jak nie tysiące. Zastanawiającym faktem jest to, iż zdecydowana większość autorów pisze głównie o pieniądzach, fajnych samochodach i drogich willach. Naprawdę mało, który adept samorozwoju podejmuje temat wdzięczności, który jak dla mnie jest ogromnie ważny.

Jesteś pracownikiem etatowym. Codziennie rano wstajesz na 8 do pracy, w domu jesteś dopiero około godziny 17.30. Po każdej wypłacie, sukcesywnie odkładasz część swoich zarobków do banku. Jesteś w pełni zdrowym człowiekiem, poza tym, że palisz tytoń, masz bardzo znikomą nadwagę i twoje oczy wymagają okularów, nic Ci nie jest. Masz gdzie mieszkać, masz w co się ubrać, w lodówce posiadasz zapas na kolejnych kilka dni. Nigdy w życiu nie odczuwałeś ciężkiego głodu, a do tego żyjesz w demokratycznym państwie. Przenigdy nie byłeś więziony ani torturowany…. i nadal uważasz, że nie jesteś szczęśliwym człowiekiem, prawda?

Zapewne zastanawiasz się w tym momencie dlaczego o tym piszę? Drogi czytelniku, jeżeli wszystkie powyższe warunki zostały spełnione, mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Jesteś w gronie najszczęśliwszych ludzi, którzy żyją na tej planecie. Jeżeli mi nie wierzysz, kliknij w obrazek po lewej stronie wpisu.

Dlaczego nie potrafimy być wdzięczni za to co już posiadamy? Pomyśl sobie, że około 250tyś ludziom na tym świecie nie było dane obudzić się dzisiaj rano. Ty masz to szczęście. Czy to nie wspaniałe? Wszystko zależy od podejścia. Weźmy pod uwage nasz kraj.

Masz pracę, zarabiasz pieniądze. Pomyśl sobie, że 11,5% osób w tym kraju nie posiada pracy i każdego dnia martwi się za co przeżyje kolejny miesiąc.

źródło www.inwestycje.pl

Jeśli jesteś w pełni zdrowym człowiekiem, pomyśl sobie, że w tym kraju jest prawie 5,5mln osób niepełnosprawnych. Myślisz, że im jest łatwiej znaleźć pracę niż Tobie?

źródło http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/14959

Jeżeli uważasz, że zarabiasz naprawdę mało i jesteś z tego niezadowolony, pomyśl, że około 17% Polaków, żyje na granicy ubóstwa. Co to jest granica ubóstwa dowiesz się stąd http://www.ipiss.com.pl/www_me_2009_sr.pdf

źródło http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/186633,Eurostat-17-procent-Polakow-zyje-na-granicy-ubostwa

Przykładów można tak na prawdę mnożyć i mnożyć. Wszystko bowiem zależy od naszego podejścia. A co gdyby tak po prostu zacząć być wdzięcznym za to kim jesteś, co posiadasz oraz jakimi ludźmi się otaczasz? Za każdym razem kiedy uświadamiam sobie, że jestem zdrowym człowiekiem, w pełni zdolnym do pracy czuję się szczęśliwy. Mogłem urodzić się chory, mogłem wychować się w patologicznej rodzinie, czy trafić na swej życiowej ścieżce na złe towarzystwo. Całe szczęście tak nie było. Jak można nie być z tego szczęśliwym?

Niestety, człowiek posiada tendencję do odnoszenia się do rzeczy, oraz umiejętności, których nie posiada, a chciałby mieć. Chciałbyś byś przystojny jak Twój ulubiony aktor, inteligentny jak Einstein, wysportowany, bogaty i… szczęśliwy

A co gdybyś tylko przez jeden dzień miał zamienić się z kimś, kto jeździ na wózku inwalidzkim? Z pewnością przekonałbyś się jak wielkim darem jest zdrowie. Większość z nas jakże błędnie uważa, że takie rzeczy jak np. zdrowie nam się po prostu „należą”.

Teraz już wiesz, że możesz być wdzięczny dosłownie za wszystko – za zdrowie, za wspaniałą żonę, dzieci, za to, że pracujesz. Bądź z siebie zadowolony i dumny każdego dnia, bo naprawdę, masz za co.

źródło http://www.successmastery.net/images/img_success_mastery_smile.jpg

Uśmiechnij się i powiedz sam do siebie „Jestem wdzięczny/na za:… [zdrowie, pracę, żonę, dzieci, za życie w wolnym kraju, za to, że jest mi dane przeżyć kolejny dzień lub za cokolwiek, za co chcesz podziękować]”.

Bądź szczęśliwy i czuj się świetnie z tym co masz, ponieważ:

“Szczęście to nie stacja docelowa. Szczęście to sposób podróżowania.”

Michał F.

Daj lajka!