[WIDEO] Sprzedaj swoje graty. Spłać długi. Rób to co kochasz.

Świetny wykład Adama Bakera znajdujący się w serwisie TED.

Czym jest dla Ciebie wolność?
W jaki sposób korzystasz ze swojej wolności?
Kiedy czułeś smutek po sprzedaży jakiejś rzeczy?

Zapraszam do obejrzenia!

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/3MeGjyUd7_E” width=”560″ height=”315″ frameborder=”0″ allowfullscreen]

Daj lajka!
 • Coraz głośniej robi się o tym TED. Nie wiem skąd to się wzięło ale inicjatywa świetna. Widziałem już kilka wystąpień w ramach TED i każde było genialne.

 • Chyba jakiś nowy trend o wolności, ciągle słyszę tylko jak się wzbogacić jak osiągnąć niezależność i być wolnym. Ale nigdzie nie podają konkretów.

 • Mieszkaniec Siemianówki: w dzisiejszych czasach mamy więcej możliwości, zachęcam do zainteresowania się tematem przychodu pasywnego lub przeczytaniem książki “Bogaty Ojciec Biedny Ojciec” R. Kyosakiego 🙂

  Po krypto reklamie książki moja opinia na temat filmiku 🙂

  Co racja, to racja. Konsumpcjonizm wkrada się do domów każdego z nas frontowymi drzwiami, wyglądając jak sprzymierzeniec. Coraz popularniejsze życie według filozofii minimalizmu staje się może nie hitem, ale czymś “niezwykłym”. Większa dostępność produktów, sprzętu i tak dalej, daje nam jeszcze większe pole decyzyjne, ale równocześnie może nas ograniczyć do błędnego koła hiper konsumentów. Kupować, kupować, kupować. “Chcesz być X? Musisz to mieć!”. Do tego dochodzi pozorny efekt aureoli, który dołącza do nas atrybuty posiadanych przez nas dóbr.

  Dziękuję za filmik, naprawdę poprawił mi humor i pomógł mi zweryfikować mój sposób postrzegania pewnych spraw 🙂

  Pozdrawiam,
  Damian.