Moje spojrzenie na wytrwałość i działania długoterminowe

Często kiedy nowa osoba wchodzi w świat rozwoju osobistego i przyswaja dziesiątki poradników motywacyjnych oczekuje zarazem szybkich efektów. Wizualizuj pieniądze, wyznacz cele, bądź optymistą i do dzieła. Niestety, w większości przypadków kończy się jedynie na słownych postanowieniach, a zmian w życiu jak nie było tak nie ma.

Kluczem do sukcesu mili Państwo jest – WYTRWAŁOŚĆ o czym niewiele osób pamięta.

Blogowanie – najważniejsza rada dla młodych blogerów

Dostaję od Was wiele e-maili z podziękowaniami, pytaniami, wątpliwościami odnośnie bloga. Wielu z Was chciałoby pójść tą samą ścieżką co ja i rozwijać się jako trener rozwoju osobistego. Pamiętam jeszcze jak dziś, listopad 2010, kiedy kupiłem domenę motywacja-blog.pl. Uruchomiłem bloga, dodałem swój pierwszy wpis. Wiedziałem, że nie będzie to projekt krótkoterminowy. Lubiłem pisać i cała przygoda z blogiem jest dla mnie przyjemnością.

Widząc e-maile od młodych blogerów, którzy proszą mnie o wsparcie w rozkręceniu ich bloga, zawsze patrzę ile na blogu znajduje się wpisów. Jeżeli pisze do mnie ktoś, kto napisał w swoim życiu 5-10 artykułów, daje 90% szansy, że za rok tego bloga w sieci już nie będzie.

Dlaczego?

Bo większość nastawia się na szybki efekt. Proces pozyskiwania nowych czytelników to proces długotrwały, gdzie trzeba włożyć dużo pracy i starań. Nie ma tutaj mowy o wielomilionowych przychodach w pierwszych dniach prowadzenia bloga. Dużo osób z mojego otoczenia również próbowało prowadzić bloga. No właśnie – próbowało, ponieważ większość z nich tej próby nie przeszła.

Najważniejsza rada dla młodych blogowiczów brzmi następująco – jeśli nie lubisz pisać, chcesz to robić stricte dla pieniędzy to odpuść sobie. Istnieją setki lepszych pomysłów na biznes niż blog. Bycie blogerem jest poniekąd stylem życia, gdzie z uśmiechem na twarzy dzielisz się swoimi przemyśleniami ze swoimi czytelnikami. Mi to sprawia ogromną przyjemność.

Wytrwałość – uniwersalny klucz otwierający każde wrota sukcesu

Nasz organizm jest skonstruowany tak, żeby w niezależnie od tego w jakim stanie się znajduje – dążył do homeostazy, czyli stanu równowagi. W tym momencie masz jakieś umiejętności, jakąś sylwetkę, zarobki, wiedzę, znajomych. Twoje życie jest poniekąd jakimś schematem i Twój umysł się do tego przyzwyczaja. Aby zmienić coś w swoim życiu najpierw należy włożyć dużo wysiłku by wykształcić nowy nawyk.

Podobno, człowiek “biologicznie” odnawia się co 7 lat. W przeciągu tych 7 lat każda komórka Twojego ciała otrzymuje swój nowy odpowiednik, dla przykładu naskórek regeneruje się średnio co miesiąc, a błona żołądka co 3 dni. Po obejrzeniu dokumentu Bruca Liptona – Nowa Biologia, uświadomiłem sobie, że jeżeli życie ludzkie na poziomie samych komórek jest zależne od sposobu w jaki myślimy, to aby stworzyć zarówno mentalnie jaki biologicznie nową wersję siebie być może  upłynąć nawet 7 lat.

Brzmi ciekawie i jak dla mnie ma to wiele sensu. W przeciągu 7 lat człowiek jest w stanie przejść ogromną metamorfozę, zmienić swoje myślenie, sylwetkę i otoczenie. Myślę, że nawyki i schematy myślowe wypracowane w tak długim czasie mogą spokojnie towarzyszyć Ci do końca swojego życia. Oczywiście, 7 lat to odległa perspektywa i z pewnością większa liczba czytelników zwątpiłaby jeżeli powiedziałbym, że ‘musi upłynąć 7 lat by diametralnie zmienić swoje życie’, ponieważ każdy chce szybkich efektów.

Rada na dziś: Myśl długoterminowo.

Daj lajka!