Życie w Warszawie – poradnik dla osób chcących przeprowadzić się do Warszawy

Dokładnie wczoraj minęło 4,5 roku od momentu mojej przeprowadzki z rodzimego, małego miasta do stolicy Polski. Jakiś czas temu napisałem nie w pełni merytoryczny artykuł o życiu w Warszawie, który pomimo tego, iż został bardzo ciepło przyjęty przez internautów, to pozostawił pewien niesmak. Wychodząc naprzeciw prośbom wszystkim tym, którzy planują przeprowadzkę do stolicy Polski, dziś podzielę się z Wami moimi osobistymi doświadczeniami życia w Warszawie.

Życie w Warszawie – mieszkanie

W roku 2008 kiedy postanowiłem przeprowadzić się do Warszawy, zarówno ceny mieszkań jak i popyt na nie był kosmicznie wysoki. Pamiętam jak dziś, kiedy potrafiłem nawet trzy razy w tygodniu przyjeżdżać do Warszawy tylko po to, żeby obejrzeć mieszkanie w beznadziejnym standardzie za zawyżoną cenę oferowane przez agencję nieruchomości. Frustracja zwiększała się wprost proporcjonalnie do liczby dni pozostałych do końca wakacji, po których to postanowiłem ostatecznie się wyprowadzić od rodziców.

Nie wiedziałem, że popełniłem największy błąd jaki można zrobić, czyli zbyt późno zacząłem szukać mieszkania. Końcówka lipca, sierpień i wrzesień to w moim odczuciu najgorsze miesiące na znalezienie lokum, ponieważ większość maturzystów precyzuje swoje preferencje dotyczące przyszłych studiów, niejednokrotnie wybierając warszawskie uczelnie. Zdecydowanie najgorszym miesiącem jest wrzesień, kiedy to na prawdę ciężko znaleźć rozsądne mieszkanie w normalnej cenie.

Polecam zatem wszystkim chcącym przeprowadzić się do największego miasta w Polsce, aby zacząć szukać mieszkania w okresie koniec maja – początek lipca, ponieważ wtedy największy odsetek wynajmujących mieszkania – studenci – zaczynają wakacje i często zrywają umowy wynajmu, wracając na wakacje do rodziców.

Każde fajne mieszkanie z którego byłem zadowolony znalazłem pod koniec czerwca, a doświadczenia moich bliskich znajomych są podobne, więc najprawdopodobniej jest to reguła o której warto pamiętać.

Życie w Warszawie – Ceny mieszkań

Generalnie rzecz biorąc ceny za własny pokój oscylują w granicach 600 – 1000 zł miesięcznie w zależności od kilku ważnych czynników, czyli: lokalizacja, standard mieszkania, okolica, kim są nasi współlokatorzy. Sensowny pokój w zielonej okolicy, nie daleko metra można znaleźć za 700 zł. Trzeba dobrze poszukać. 😉

Aktualizacja 2022

Niestety kiedy pisałem ten tekst, był rok 2014. Przez te 8 lat ceny mieszkań znacząco się zmieniły i teraz, koszt wynajęcia pokoju oscyluje w granicach 1000 – 1500zł.

Jeśli chciałbyś kupić mieszkanie na własność, ceny zaczynają się od 10.000zł / m2.

Życie w Warszawie – koszty życia

Moim zdaniem koszty życia w Warszawie są naprawdę porównywalne do pozostałych miast w Polsce – wyłączając jedynie cenę wynajmu mieszkania, ponieważ za mieszkanie w stolicy płaci się więcej niż w innych miastach w kraju nad Wisłą.

Ceny podstawowych produktów spożywczych są w podobnych cenach w sklepach sieciowych, więc chleb w Carrefourze będzie miał podobną cenę w Warszawie czy Bydgoszczy. Powiedzenie, że „Warszawa jest droga” jakoś niespecjalnie do mnie przemawia, a mówią to zazwyczaj Ci, którzy muszą spłacać kredyt na mieszkanie co zabiera im 1/4 rodzinnego budżetu.

Z pewnością prywatna wizyta u lekarza czy usługi fryzjerskie będą droższe, a nawet sporo droższe.

Ciężko jest mi pisać o całkowitych kosztach utrzymania, bo dla różnych osób wyrażenie „koszty utrzymania” ma różny wydźwięk. Dla niektórych jest to minimalna kwota wystarczająca do przeżycia, inni zaś wrzucają w koszty cotygodniowe imprezy czy dojeżdżanie samochodem do pracy.  Jeżeli macie konkretne pytania odnośnie kosztów życia, pytajcie w komentarzach – chętnie odpowiem!

Życie w Warszawie – praca i rynek pracy

Warszawa jest stolicą Polski i większość szanujących się międzynarodowych firm ma tutaj swoją siedzibę. Bardzo ciekawe analizy przygotował warszawski Urząd Pracy analizując kogo chętnie zatrudnią warszawscy pracodawcy oraz na jakie cechy zwracają najbardziej uwagę. Materiały znajdziecie tutaj i tutaj.

Generalnie rzecz biorąc z własnych doświadczeń mogę potwierdzić dane opublikowane przez UP – najważniejsze w poszukiwaniu pracy jest doświadczenie zawodowe, rozwój zawodowy(kursy, certyfikaty), wiedza związana ze stanowiskiem pracy i cechy osobowościowe. Jakieś pół roku temu napisałem obszerny artykuł dotyczący pisania CV oraz rozmowy kwalifikacyjnej, a znajdziesz je tutaj.

W Warszawie publikowanych jest najwięcej ofert pracy, a przeglądać je możesz na bieżąco na przykład tutaj. Specjalista z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym nie powinien mieć problemów, aby znaleźć tu pracę.. Dla chcącego nic trudnego!

Życie w Warszawie – rozrywka i kultura

Warszawa oferuje mieszkańcom pokaźną ilość wszelkiego rodzaju muzeów, galerii, klubów oraz imprez. W Internecie można śledzić na bieżąco wszystkie wydarzenia rozrywkowo-kulturowe, co sprawia, że w mieście ciężko jest się nudzić. Praktycznie każde z muzeów oferuje jeden dzień w tygodniu, kiedy to można za darmo wejść i pooglądać to co oferuje nam dany ośrodek kulturowy. Szczególnie polecam Muzeum Powstania Warszawskiego, które na mnie osobiście zrobiło najlepsze wrażenie.

Życie w Warszawie – komunikacja miejska

Przeprowadzając się do Warszawy, można z powodzeniem zrezygnować z samochodu, ponieważ komunikacja miejska działa znakomicie. Połączenia, które oferuje ZTM są przemyślane pod kątem logistycznym, co sprawia, że bez problemu dotrzemy z najdalszego zakątka miasta do pożądanego przez nas celu.

Tabor jest na bieżąco modernizowany, więc na większości linii zarówno tramwajowych jak i autobusowych uświadczymy nowoczesne, niskopodłogowe autobusy i tramwaje. Poza tym, w mieście jest sporo buspasów, co sprawia, że w godzinach szczytu jazda samochodem przy niektórych połączeniach jest jednym z najgorszych możliwych rozwiązań.

Ceny biletów również moim zdaniem są całkiem przyziemne, a kształtują się one na poziomie 250 zł za bilet trzymiesięczny mając do dyspozycji wszystkie możliwe środki transportu w obrębie miasta.

Jak się żyje w Warszawie?

Mieszkam w Warszawie już od 14 lat, więc mogę coś nie coś na ten temat powiedzieć. Pierwsze 18 lat swojego życia mieszkałem w małym mieście powiatowym mającym około 15 tyś mieszkańców, więc dla mnie przeprowadzka do stolicy była ogromną zmianą.

Poniżej przedstawię swoje subiektywne wady i zalety mieszkania w Warszawie z perspektywy tych 14 lat.

Zalety mieszkania w Warszawie

życie w warszawie zalety

1. Najłatwiej tutaj znaleźć pracę

W serwisie pracuj.pl jest około 95 tys. ofert pracy, z czego 12,5 tyś to oferty z Warszawy. W Krakowie znajduje się 4,5 tyś, a we Wrocławiu 4,2 tyś ofert pracy. To czyni Warszawę numerem jeden jeśli chodzi o rynek pracy.

Większość dużych firm ma siedzibę w Warszawie, dlatego jeśli chcesz rozwijać swoją karierę w dużych korporacjach Warszawa będzie dobrym miejscem startu.

Nie mówię, że inne duże miasta takie jak Poznań czy Kraków są gorsze, aczkolwiek z moich obserwacji wynika, że w Warszawie mieści się największa ilość firm, z różnych branż, dzięki czemu wiele osób po różnych kierunkach studów może znaleźć tutaj pracę.

2. Najwyższe zarobki w całej Polsce

Według badania GFK, Warszawa jest nr.1 jeśli chodzi o wysokość zarobków w Polsce. Listę otwiera Warszawa ze średnią kwotą na mieszkańca w wysokości 14 900 euro (70 030 zł), co stanowi 91,2 proc. średniej europejskiej.

W Warszawie zarabia się najlepiej w całej Polsce i wynika to przede wszystkim z tego, że wiele firm konkuruje o pracownika, więc zdecydowanie łatwiej negocjować podwyżki.

W małym mieście powiatowym często jest tak, że ktoś pracuje w danej firmie na danym stanowisku i nie ma możliwości dostania podwyżki, ponieważ w pobliżu nie ma innej firmy, która szukałaby takiego specjalisty. Często jedynym wyjściem, aby rozwijać swoją karierę i osiągać lepsze zarobki jest wyprowadzka do dużego miasta.

3. Miasto leży w centralnej części Polski

Mieszkając w Warszawie zarówno góry jak i nad morze dzieli podobna odległość. Dla mnie osobiście to zaleta, ponieważ nie jestem ściśle związany zarówno z morzem jak i górami. Lubię elastyczność i wybór, dlatego też cieszę się, że dzieli mnie tylko około 3-5 godzin od północy czy południa kraju.

Zarówno na wschód, zachód, północ jak i południe prowadzą dobre trasy szybkiego ruchu, więc można w kilka godzin znaleźć się w Poznaniu, Białymstoku, Krakowie, na Mazurach, Kaszubach, nad morzem czy w górach. To ogromna zaleta!

4. Lotnisko Chopina to największe lotnisko w Polsce – łatwość połączeń międzynarodowych

Jeśli lubisz podróżować i zależy Ci na dobrym połączeniu lotniczym to większość dużych linii podróżujących zarówno na wschód jak i na zachód na wylot z Warszawy.

Jest to również przydatne dla osób związanych z biznesem, które często podróżują. Mieszkając w Warszawie bez problemu dolecisz bezpośrednim lotem do największych stolic Europy takich jak Berlin, Paryż, Londyn czy Praga.

5. W Warszawie nudzić się nie będziesz.

Jakież moje było zdziwienie kiedy przeprowadzając się tutaj zobaczyłem ile jest różnych bezpłatnych inicjatyw, w których można brać udział. Praktycznie każdego dnia odbywają się jakieś darmowe wykłady, warsztaty, prelekcje czy inne spotkania. Jeśli jesteś osobą aktywną, która lubi brać udział w takich wydarzeniach, z pewnością nie będziesz się nudzić.

Jest to również świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, ponieważ samych inicjatyw dla najmłodszych jest multum. Pisanie listów do Św. Mikołaja, lodowiska, dużo warsztatów plastycznych w których można wziąć udział.

Wady mieszkania w Warszawie

życie w warszawie wady

1. Absurdalnie drogie nieruchomości

Ceny mieszkań zaczynające się od 15 000zł / m2? Takie rzeczy tylko w Warszawie. No cóż, powiem wprost i brutalnie, że ceny mieszkań w Warszawie dosłownie oszalały. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny się podwoiły co stanowi ogromne wyzwanie dla osób, które szukają własnego lokum.

Myślę, że temat rynku nieruchomości zasługuje na osobny wpis, ponieważ niepokojący trend wzrostu cen mieszkań obserwujemy w całym kraju. Nie mniej jednak w Warszawie jest najdrożej. Proces ten zmusza ludzi do zamieszkiwania ościennych dzielnic miasta lub też wyprowadzania się na przedmieścia.

2. Jest po prostu drogo

Co tu dużo gadać. Jest po prostu drogo. Zaczynając od średniej ceny fryzjera, poprzez opłacie za parking, a skończywszy na cenie drinka w pubie. Moim zdaniem jest drożej niż innych miastach takich jak Kraków, Łódź czy Poznań, ale może to tylko moje subiektywne zdanie.

Chcąc korzystać pełnymi garściami z atrakcji jakie oferuje to miasto zmuszeni jesteśmy całkiem nieźle zarabiać. Myślę, że drożyzna jest trendem globalnym i zaczyna dotyczyć całej Polski, no ale mam wrażenie, że w Warszawie najsilniej to czuć.

3. Ilość ludzi czasem przytłacza – tłok i kolejki

Jadąc komunikacją miejską lub robiąc zakupy w godzinach szczytu można poczuć się jak śledź w puszce. Nie wiem jak to wygląda w innych miastach, ale tutaj tłok i kolejki są ogromne, co strasznie zniechęca o odbiera energię.

Nie wspomnę już o sobocie w największych centrach handlowych. Ciężko czerpać przyjemność z zakupów stojąc 30 min do przymierzalni i przepychając się między innymi ludźmi.

4. Szybsze tempo życia

Przyzwyczajony do powolnego i wręcz żółwiego tempa życia w mieście powiatowym byłem bardzo zaskoczony tempem życia w Warszawie. Spacerując po centrum, gdzie co 3 minuty z metra wychodzi po kilkaset osób ma się wrażenie, że „ludzie ciągle gdzieś pędzą”.

I faktycznie tak jest. W dużym mieście czas ucieka znacznie szybciej, ponieważ na same dojazdy traci się więcej czasu, więc ludzie ciągle się gdzieś spieszą.

Mi to osobiście nie przeszkadza i przyzwyczaiłem się do tego, ale jeśli ktoś lubi spokojny i powolny klimat to w Warszawie się raczej nie odnajdzie.

5. Nie ma gdzie „na szybko wyskoczyć”, szczególnie latem

Jest piękna lipcowa sobota. Za oknem praży słońce a Ty masz ochotę gdzieś wyskoczyć na jeden dzień. No i właśnie… Nie ma za bardzo gdzie! Możesz co prawda wybrać się nad Zalew Zegrzyński, ale na 99% będzie tam milion innych osób z Warszawy, które wpadły na ten sam pomysł.

Nie ma w pobliżu miejsca w którym jest czysta woda tak jak np. na Mazurach.

Wisła? Całkiem ok, ale nie można się w niej kąpać, więc jedyne na co możesz liczyć to rozpalenie grilla i opalanie się.

Mazury? 3 godziny drogi w jedną stronę zniechęca, aby zrobić z tego wypad na jeden dzień.

Czy warto się przeprowadzić do Warszawy?

Warszawa jest miastem, które ma wiele do zaoferowania. Jest stolicą Polski i centrum kulturalnym kraju. Znajduje się tu wiele muzeów, galerii sztuki, teatrów i innych atrakcji turystycznych. Jest to także miasto biznesu i handlu.

Jeśli jesteś młodą, dynamiczną, otwartą na innych ludzi osobą, która chce się rozwijać to myślę, że warto przynajmniej przez rok tu pomieszkać. Osobiście uważam, że warto tutaj pomieszkać kilka lat, zdobyć doświadczenie w dobrych firmach, aby zbudować solidne fundamenty dla swojej kariery zawodowej.

Jeśli jednak cenisz sobie spokojne życie w mniejszym mieście, nie lubisz tłumów i nie doskwiera Ci „brak wrażeń” to myślę, że Warszawa Cię przytłoczy. Nie mniej jednak uważam, że każdy powinien skusić się na epizod np 6-12 miesięcy, aby pomieszkać w Warszawie i samemu ocenić czy życie tu jest dla niego czy też nie.

21 comments add your comment

 1. Komunikacja miejska w Warszawie rzeczywiście jest świetna i odbiega od tej w innych miastach. Jeden bilet na busa, tramwaj, metro i dobre ceny. Za 250zł nie przejeździsz miesiąca, a co dopiero trzech 🙂

  • Kiedyś nawet to sobie wyliczyłem. Jeżdżąc samochodem tylko do pracy (odległość ok.15km) przy bezpiecznym spalaniu 10l/100km wyszło mi około 200zł. Co jednak z przejazdami poza pracą? Zakupy? Kino? Wyjścia ze znajomymi? Niestety, biorąc pod uwagę ilość przejechanych kilometrów na paliwo musiałbym wydać ponad 300zł. Wygoda jest nieporównywalna z autobusem, lecz do tego dochodzą opłaty serwisowe, wymiany opon, oleje..

   Ja pozostaję przy modelu – samochód w weekendy i na dłuższe trasy, a w tygodniu – komunikacja miejska.

 2. Ja również przeprowadziłem się i żyję obecnie w Warszawie 🙂

  Obecnie panuje kryzys na rynku nieruchomości, więc trzeba się targować.

  Na pewno nie żałuję, że przeprowadziłem się do Warszawy,

  Sporo możliwości 🙂

  • To fakt, warto negocjować stawki mieszkania w szczególności jeżeli ogłoszenie jest bezpośrednio od właściciela. Często właściciele idą na ustępstwa i udaje się coś opuścić – no chyba, że na Twoje miejsce 10 chętnych. 🙂

 3. Zastanawiam się kiedy podobne udogodnienia „karta miejska” pojawią się w innych miastach. Na przykład w Łodzi dużo się o tym mówi, natomiast mało robi. Wydaje mi się, że kluczem tutaj jest kwestia „nieinteraktywności” wyższych władz. Jak Łódzkie MPK robi wdrożenie IT, na przykład migawki, to niestety system dopiero po dwóch latach funkcjonuje jak należy. Bo to oczywiste, że urzędnicy starej daty chcą wpływać na kształt systemu. Dopóki to się nie zmieni, będzie źle (no może oprócz Warszawy 🙂 )

 4. Wszystko zależy od człowieka – jedni lubią żyć w pędzącym mieście, inni natomiast ciszę i spokój. Ja mieszkam w Warszawie od roku. Fakt, komunikacja miejska jest całkiem dobra, jednakże korki na drogach niekoniecznie. Mimo wszystko lubię żyć w biegu, stąd też podoba mi się tutaj.

  EDIT: Linki dozwolone do wartościowych stron, preclom podziękujemy.

 5. Sam nie mieszkam w stolicy, ale te informacje pokrywają się z informacjami moich znajomych, którzy niedawno znaleźli tam miejsce dla siebie.

  EDIT: Linki dozwolone do wartościowych stron, preclom podziękujemy.

 6. Póki co bywam w Warszawie, ale wiem, że w końcu tam zamieszkam. Artykuł świetny – dodałbym tylko jedno: przyjeżdżając z prowincji (dla mieszkańca Warszawy może nią być i Szczecin), warto pozbyć się uprzedzeń i kiepskich opinii o tym mieście i jego mieszkańcach. Niestety krąży ich bardzo wiele i 99 % nie ma potwierdzenia w rzeczywistości. Często są to opinie od osób, które w Warszawie albo nigdy nie byli, albo byli i ich trochę przeraziła. Warszawę trzeba odkrywać samodzielnie, uczyć się jej i samemu dochodzić do jej wad i zalet. Pokochanie tego miasta nie będzie wtedy problemem.

 7. Zamierzam przeprowadzić się do Warszawy na czas studiów i prawdopodobnie też po ich ukończeniu. Artykuł był dla mnie bardzo pomocny. Mieszkam na wsi i nie jestem przyzwyczajony do „szybkiego”, miejskiego stylu życia, ale będę musiał przywyknąć. Gorąco dziękuję za artykuł.

 8. Warszawa jest zdecydowanie miastem zapchanym, w sumie nie ma się co dziewic to przecież stolica. Dziwi natomiast to, że jest tak katastroficznie skomunikowana. To przecież jedyna stolica Europy, która nie posiada obwodnicy.

 9. Jakże cenne i praktyczne porady..Szczególnie podoba mi się wstawka kosztach okiem tych mających zbyt wiele kredytów..Szkoda też że bilet na autobus ciągle drożeje.. ale oczywiście można na dwóch kółkach się przemieszczać:-)

 10. Mieszkam w Warszawie od urodzenia. Z większością kwestii, które tutaj zostały opisane się zgodzę. Jednak mówię zdecydowanie NIE akapitowi nawiązującemu do Komunikacji miejskiej. Kto może przesiada się do auta. Serio.

 11. Możliwe, że za jakiś czas będę miała okazje przeprowadzić się do Warszawy, ale wszystko zależy od tego jak mi pójdzie rozmowa kwalifikacyjna … Nie przeraża mnie kwestia zorganizowania się tu , ale nie ukrywam, że trochę boje się samotności, bo przeprowadzałabym się sama.
  Powiedzcie mi czy wy mieliście podobne odczucia i czy dość szybko zleźliście sobie nowych znajomych ?:)

 12. Komunikacja naprawdę jest świetna … Autobusy ( w tym ekspresowe i przyspieszone ) , Tramwaje ( W godzinach szczytu czekając w Centrum na tramwaj nie czeka się dłużej niż 0,5-1,5 minuty [poza linią północ południe ; ciąg ulicy Marszałkowskiej ]) , Metro ( w godzinach szczytu co 2-3 minuty ale i tak nieraz trzeba przepuścić 1-2 pociągi żeby udało się wsiąść ) to naprawdę priorytetowy środek komunikacji w linii Północ-Południe po lewobrzeżnej stronie … ,oczywiście SKM ( Jeździ z częstotliwością co około 30 minut … szczególnie przydatna w komunikacji między dalekimi dzielnicami lub miast w aglomeracji z centrum ) … Dochodzą jeszcze WKD ( W.Śródmieście – Grodzisk/Milanówek ) jedzie przez piękne miasta ogrody np.Podkowa Leśna i do tego Koleje Mazowieckie dzięki którym można poruszać się po Warszawie i Aglomeracji ( ale tylko posiadając bilety 24godzinne lub dłuższe ) na linii średnicowej w godzinach szczytu pociągi KM i SKM odjeżdżają co 3 minuty w każdym kierunku po czym za Warszawą Zachodnią lub Wschodnią rozjeżdżają się w swoje kierunki … Pozdrawiam i życzę udanych podróży Komunikacją Miejską 🙂

 13. Nareszcie wynająłem i to poprzez ten serwis chcewynajac.pl szybko i
  sprawnie oglądałem mieszkania wybrane. Dzięki za pomoc. Będę was polecała
  znajomym z uczelni

 14. Dzięki za tak obszerne informacje, właśnie tego mi było trzeba, ponieważ od niedzieli będę w stolicy:) Jak na razie moje szukanie pracy ciągle trwa, ale rozumiem, że w mojej branży wymaga to czasu.Pozdrawiam:)

Leave a Comment


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of fvm_process_page (4) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-content/plugins/fast-velocity-minify/inc/frontend.php on line 45

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of fvm_process_page (4) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of fvm_process_page (4) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of fvm_process_page (4) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of fvm_process_page (4) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of fvm_process_page (4) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of fvm_process_page (4) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107

Notice: Function is_404 was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5835

Notice: Function is_feed was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5835

Notice: Function is_comment_feed was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5835

Notice: Function is_attachment was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5835

Notice: Function is_trackback was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5835

Notice: Function is_robots was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5835

Notice: Function is_preview was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5835

Notice: Function is_embed was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /home/motywac/domains/motywacja-blog.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5835