Jak skutecznie wstawać z rana?

Dużo osób twierdzi, że nienawidzi wstawać z samego rana do szkoły czy pracy. Niestety tak się składa, że w naszej kulturze większość biur, firm, szkół i uczelni rozpoczyna pracę w godzinach porannych, co zmusza Cię do wstawania o konkretnej godzinie. Czy jednak fakt, że musisz być o 8 czy 9 w pracy zmusza Cię do codziennej walki z budzikiem?

A właśnie, że nie!

Poznaj trzy szybkie rady, które być może sprawią, że poranne wstawanie będzie dla Ciebie przyjemnością:

  1. Zmień swoje przekonanie na temat tego, że wstawanie z rana jest czymś złym. Dlaczego tak bardzo nie lubisz wstawać z rana? Czemu aktywność późnym wieczorem czy w nocy jest dla Ciebie lepsza niż aktywność z samego rana? Czy nie lepiej by było kłaść się odrobinę wcześniej spać, aby wstawać w pełni wyspanym i wypoczętym? Wszystko jest kwestią odpowiedniego myślenia i jeśli uświadomisz sobie fakt, że wstawanie z rana może być czymś przyjemnym, będzie Ci o wiele lepiej. Pomimo tego, że kiedyś uwielbiałem przesiadywać w nocy przed komputerem, dziś wstaję bez problemu o godzinie 6:00.
  2. Przed zaśnięciem myśl o tym, co będziesz jutro robił. Czy pamiętasz te czasy kiedy byłeś małym dzieckiem i następnego dnia miało wydarzyć się coś wielkiego? Wyjazd na wycieczkę szkolą czy wakacje, pamiętasz? Ja zazwyczaj dzień przed takim wydarzeniem nie mogłem spokojnie zasnąć i pomimo tego, że moja ilość snu nie była wystarczająca – bez problemu wstawałem następnego dnia z rana. Zdaję sobie sprawę z tego, że codziennie w Twoim życiu nie dzieje się coś mega wyjątkowego. Nie musisz czekać na wyjątkowe chwile w Twoim życiu, bo tak na prawdę sam tworzysz je w swojej głowie. Czy jutrzejszy dzień w pracy nie będzie ciekawy i pasjonujący? Ależ oczywiście, że będzie. 🙂
  3. Zadbaj o swój sen. Zwróć uwagę na jakość swojego snu, a przede wszystkim na to, czy wstajesz zgodnie z cyklami snu. Więcej o tym pisałem tutaj.

DLA OPORNYCH! Jeśli jesteś osobą, która notorycznie zasypia do szkoły czy pracy, polecam Ci wspaniałą aplikację na Androida Alarm Xtreme, która podniesie każdego śpiocha. Istnieje możliwość ustawienia jakiegoś prostego zadania matematycznego, którego zadaniem będzie dezaktywacja budzika. Skończ raz na zawsze z 5minutową drzemką, która zamienia się w dodatkowe kilka godzin snu!

Powodzenia!

Daj lajka!