Nie ma zwykłych chwil. Zawsze coś się dzieje

Któż z nas chociaż raz nie miał poczucia bezsilności, kiedy patrząc w kalendarz doszedł do wniosku, że pomimo tego, iż zmieniają się dni, jego życie wygląda dokładnie tak samo każdego dnia?

Wstajesz o godzinie 7.00, jesz śniadanie razem z rodziną czytając przy tym gazetę lub oglądając TV. Wsiadając do samochodu już wiesz ile zajmie Ci dojazd do pracy, bo przecież codziennie o tej porze są korki. Z dokładnością co do 5minut szacujesz czas stania w korku i parkujesz w to samo miejsce co wczoraj, przedwczoraj czy miesiąc temu. W pracy masz ściśle ułożony harmonogram zajęć. Najpierw sprawdzasz skrzynkę mailową odpisując na najważniejsze z wiadomości, później wypełniasz raporty i przez cały czas nie możesz się doczekać kiedy dobiegnie końca dzień pracy. Wracasz z biura znów stojąc w korkach, siadasz przed telewizorem i w ten oto leniwy sposób spędzasz resztę dnia.

Myśląc sobie co przyniesie jutrzejszy dzień, sam doskonale znasz odpowiedź – nic nowego. Czyżby? Czy jesteś w stanie założyć się ze mną, że jutrzejszy dzień będzie taki sam jak dzisiejszy?

Codziennie na świecie dzieje się milion najróżniejszych rzeczy – począwszy od wydarzeń pozytywnych: takich jak podwyżka, ślub, narodziny dziecka, wygrana na loterii, na tych mniej pożądanych kończąc: śmierć, wypadki, choroby, zwolnienia z pracy. Na naszej planecie żyje prawie 7mld ludzi. W każdej sekundzie na całym świecie dzieje się całe spektrum wydarzeń, z których nawet sobie nie zdajemy sprawy. Sądzimy, że każdy dzień będzie taki sam, ponieważ z czasem udało nam się ustalić pewną sekwencję wydarzeń, które codziennie po sobie następują, mając przeświadczenie, iż nic nie jest w stanie tego zakłócić.

Kiedy wszystko układa się po naszej myśli, myślimy, że jest to sytuacja normalna, bo dlaczego miało by się dziać nie po naszej myśli? W momencie kiedy sprawy zaczynają się komplikować i wydarzenia dzieją się nie tak jakbyśmy tego chcieli mamy wrażenie, że prześladuje nas fatum losu.

Ktoś kiedyś powiedział, że w przyrodzie musi być zachowana równowaga. Po deszczu zawsze przychodzi słońce, po zimie lato, a po latach tłustych przychodzą lata chude. To normalny proces, który wygląda jak sinusoida, raz dobrze, raz źle. Owszem, proporcje nie muszą być idealne, ale uważam za sensowne podejście, które stawia na równowagę.

Jeśli prześladuje Cię teraz ‘fatum losu’, z pewnością niedługo to się zmieni. Jeśli w ostatnim czasie osiągasz same sukcesy, bądź czujny, taki stan nie może trwać wiecznie.

Tak jak silnik nie może w nieskończoność pracować na najwyższych obrotach i gospodarka nie może być w fazie ‘boomu’, tak i nasze życie nie może być pasmem samych sukcesów. Wyobrażałeś sobie, jakie nudne i niesatysfakcjonujące by było życie, które składałoby się ze wszystkich możliwych przyjemności i sukcesów? Nie mając porównania, że może być źle, uważałbyś, że taki stan rzeczy to coś normalnego i gwarantuje Ci, że nie cieszyłbyś się z tego. Teraz wydaje Ci się inaczej, ale czy Ty na co dzień cieszysz się z normalnych rzeczy?

Uśmiechasz się kiedy wstajesz z łóżka?

Czujesz przypływ radości, kiedy w pracy wykonujesz te same zadania?

Jest Ci dobrze kiedy Twoje dni wyglądają jak skserowane?

Z pewnością nie, bo taki stan rzeczy to przecież coś normalnego. A co gdybyś zamienił się na tydzień z osobą, która nie ma dobrze jak Ty? Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś musiał jeździć na wózku inwalidzkim? Ciężko pracować fizycznie? Wychowywać się w patologicznej rodzinie? Nie mieć pieniędzy na podstawowe potrzeby?

Możesz myśleć, że Ciebie to nigdy nie spotka. Życzę Ci oby Cię nigdy nie spotkało, ale bezpieczniej jest być przygotowanym na wszystko.

Celebruj każdy dzień, jakby był Twoim najpiękniejszym dniem życia. Porażka, sukces, błąd, radość czy smutek – to wszystko rzeczy wyjątkowe, które w tym konkretnym czasie się nie wydarzą. Nie będzie bowiem drugiego 21.11.2011r. Czas mija bezpowrotnie. Nie pozwól byś był niezadowolony ze swojego życia.

Daj lajka!