Pragnąc lepszego świata, najpierw stwórz go wokół siebie.

Jest godzina 22, za oknem słuchać szum miasta, jednak nie rozprasza mnie to wcale, ponieważ w mojej głowie od kilkunastych dobrych minut znajduje się jedna myśl. Mam dość refleksyjny nastrój, mam ochotę po prostu pisać.

Idealny świat.

Pragnienie wręcz utopijne, pozbawione logiki, ponieważ codzienność wygląda zupełnie inaczej.

Miłe, szczere, ciepłe spojrzenia, brak wyrachowania ze strony innych, poczucie przynależności, szczere uznanie dla innych, wszechobecne poczucie miłości. Czy Ty też o tym marzyłeś/-aś?

Z pewnością była to myśl, która wprawiła Cię w zakłopotanie, ponieważ zdałeś/-aś sobie sprawę, że pora wracac na ziemię,a w dodatku byłeś/-aś zły na siebie, że bujasz w obłokach zamiast myśleć o sprawach przyziemnych. Jak za pomocą czarodziejskiej różdżki Twoje myśli zniknęły i wróciłeś/-aś do rzeczywistości.

Ja przechodziłem przez to do pewnego momentu. Kiedyś jednak naszło mnie olśnienie, ponieważ przypomniałem sobie słowa Ghandiego – “Bądź zmianą którą chcesz widzieć w świecie’.

Kiedy powstałby idealny świat? Kiedy każdy z nas dołożyłby ‘cegiełkę’ do zbudowania takiego właśnie miejsca.

Potrafimy bez problemu wytknąć komuś czyjeś błędy, obrzucać błotem innych, że robią coś źle, a nie potrafimy spojrzeć w głąb siebie i zapytać: “Co ja robię źle? W czym mógłbym/mogłabym być lepszy/lepsza?”

Gdzie jest Twoja cegiełka do budowania lepszego, szczęśliwszego świata? Czy dajesz przykład innym ludziom jak należy postępować? Swojemu młodszemu bratu, młodszej siostrze, swoim dzieciom, uczniom, pracownikom? Czy jesteś dokładnie takim człowiekiem jakim chciałbyś, aby inni byli dla Ciebie?

Potrafimy dużo wymagać, jednak niechętnie dajemy coś z siebie. Zostaliśmy przyzwyczajeni do dużych wymagań. Media, reklamy, społeczeństwo wpoiło nam, żeby wymagać dużo, zarówno pod kątem materialnym jak i mentalnym. Prawda jest taka, że nic na swiecie nie ma za darmo. Aby coś wziąć, najpierw musi nam ktoś dać. Co jednak w momencie, kiedy wszyscy ‘zakręcą’ swoje ‘zawory’ ‘dawania’, a nastawią się wyłącznie na branie? W końcu wszyscy ludzie doprowadzą do takiej sytuacji, w której każdy zechce brać, nie dając z siebie nic.

Czy chciałbyś/chciałabyś, żeby tak wyglądał świat?

“If we don’t end war, war will end us.”

Piosenka na dziś:

httpv://www.youtube.com/watch?v=BWf-eARnf6U&ob=av2n

Daj lajka!