Jak się zmotywowaćMotywacja do naukiMotywacja do pracyRozwój osobistyWpisy Michała

Siedź na dupie i nie rób nic

Idziesz do szkoły podstawowej. Rodzice mówią Ci, że nauka jest ważna i jeśli nie zdobędziesz odpowiedniej edukacji to jedyne na co możesz liczyć to stanowisko operatora łopaty. Bierzesz to za pewnik, tak jak fakt, że ubrudzisz się gofrem, jeśli zamówisz tego z podwójną bitą śmietaną. Dorastasz. Natura ludzka jest nieubłagana i jeśli tylko masz możliwość pójścia na skróty, wybierasz łatwiejszą drogę.

Już w gimnazjum preferujesz spisywać od kolegów z klasy pracę domową, bo po co siedzieć nad czymś godzinę w domu, skoro możesz w prosty sposób “pożyczyć” to, co ktoś już wypracował. Dostajesz przeciętne oceny, bo to wina nauczycieli, którzy nie potrafią Cię zachęcić do danego przedmiotu. Maturę zdałeś na przeciętnym poziomie, bo przecież opijanie 18-stek znajomych było ważniejszym projektem, niż wertowanie podręczników.

Lądujesz na studiach, które nie są Twoimi wymarzonymi. Wmawiasz rodzicom, że to wina systemu kształcenia, rządu i nieodpowiedniego ustawienia planet w Układzie Słonecznym, jednocześnie zapewniając ich, że sobie poradzisz, bo kto jak nie Ty. Wierzą, bo kochają Cię nad życie. Wyjeżdżasz do innego miasta, wyobrażając sobie, że na studiach będziesz syntezować skomplikowane związki chemiczne i tworzyć modele ekonometryczne gospodarki światowej. Cóż, całe Twoje studia sprowadziły się do jednego wielkiego nicnieróbstwa, a jedyne co wyniosłeś ze studiów, to 4 lata przedłużonej młodości i złota zbroja w grze RPG.

Właśnie bronisz swoją pracę magisterską i pociąg się zatrzymuje. Przed swoimi oczami widzisz wielki napis “Koniec trasy”. Od teraz musisz iść sam, bez rozrysowanych schematów życiowej kolejki.

Zbiera mnie na wymioty, kiedy słyszę ludzi, którzy narzekają na nasz kraj. Wszystko jest do dupy. Podatki za wysokie, słońce pada pod nieodpowiednim kątem, a nawet jeśli w lipcu podgrzewa temperaturę powietrza do skali tropikalnej to i tak jest chujowo, bo za gorąco. Na jeszcze większe wymioty zbiera mnie na myśl, że powinienem po raz 3483 napisać o tym, że świat jest zajebisty i kolorowy. Owszem, jest. Ale trzeba zapierdalać. Dziś będzie solidny opierdol. Może to zadziała.

Codziennie na największym portalu pracy widzę co najmniej 20.000 aktualnych ofert pracy, ale lepiej twierdzić, że w naszym kraju nie ma pracy. Śmierdzący leń wie lepiej. Kurs? Szkolenie? Co najwyżej z tego w jaki sposób wyhaczyć promocję na piwo w pobliskim dyskoncie spożywczym. Masz rację usiądź wygodnie w fotelu, wyciągnij piwo, włącz TV. Wylej wiadro pomyj na obecny rząd. Skrytykuj wszystkich dookoła twierdząc, że gdybyś Ty rządził tym krajem byłoby lepiej. Skup się na wszystkim innym, tylko nie sobie.

To gdzie jesteś dziś, jest wynikiem tego, co robiłeś przez całe swoje życie.

Jesteś gruby? Wpierdalałeś za dużo kalorii w zestawieniu do tego ile ich potrzebowałeś.

Nie masz pracy? A ile CV wysłałeś przez ostatni tydzień?

Nie masz znajomych? Najprawdopodobniej olewałeś wszystkie zaproszenia na imprezy przez ostatnich kilka miesięcy a teraz wszyscy odpłacają Ci się grobową ciszą.

Świat jest prosty, tylko ludzie go komplikują.

Bycie śmierdzącym, roszczeniowym leniem jest wygodne. Mama uprasuje koszulę, rząd da zasiłek, tata pożyczy samochód, mcdoland wrzuci na fejsbuka nowe kupony na BigMaca.

Możesz iść na łatwiznę. Podejmij najmniej wymagającą pracę z możliwych, kursy i szkolenia omijaj szerokim łukiem. Olej zdrowe żywienie, bo Ty wiesz lepiej, że Coca-Cola i hamburger smakuje lepiej. Nie myśl. Chwytaj dzień przed komputerem olewając inne ważne sfery swojego życia.

Tylko później nie miej pretensji, że prawo przyciągania nie działa i “The Secret” to gówno, bo wydałeś 20zł na książkę, która nie działa.

Daj lajka!